Każdy z nas przynajmniej raz w życiu powinien udać się do salonu piękności na masaż. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty. Masaż to niezwykły zabieg pielęgnacyjny i leczniczy. Doskonale relaksuje zarówno umysł, jak i ciało.

massageMasaż klasyczny jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów masażu. Polega na oddziaływaniu na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, stawy, a także na układy krążenia i nerwowy poprzez zabiegi manualne stosowane na powierzchnię ciała. Oznacza to, że dzięki masażowi polepszymy nie tylko wygląd skóry, ale także kondycję całego organizmu. Generalnie można rozróżnić dwa rodzaje masażu klasycznego: ogólny i częściowy. Pierwszy w nich, klasyczny masaż ogólny, dotyczy całego ciała, natomiast klasyczny masaż częściowy – wybranych jego części (kończyn górnych i dolnych, pleców, głowy).
Masaż klasyczny wpływa na poprawienie przepływu krwi w komórkach skóry i przyspieszenie metabolizmu komórkowego, usprawnia przewodzenie nerwowe, pomaga usunąć martwy naskórek, dotlenia i odżywia skórę, wpływa na odporność organizmu, wzmacnia stawy i połączone z nimi więzadła, regeneruje tkanki i mięśnie. Dodatkowo relaksuje, odpręża, wycisza i uspokaja. Polecany jest wszystkim bez względu na wiek, płeć oraz rodzaj skóry twarzy i ciała. O radę lekarza lub masażysty poprosić mogą jedynie osoby, które zmagają się z poważniejszymi chorobami reumatycznymi lub skórnymi.
Nie tylko salony piękności, gabinety kosmetyczne i SPA oferują masaże. Masaż klasyczny stosowany jest podczas leczenia chorób ortopedycznych, neurologicznych i wielu innych schorzeń. Pomaga rozluźnić napięte mięśnie, zregenerować stawy i nawilżyć skórę. Do wykonania leczniczego masażu klasycznego lub zabiegu pielęgnacyjnego potrzebne są olejki, kremy lub maści lecznicze. Składniki, które są w nich zawarte, będą szybciej przenikać do skóry wtedy, kiedy aplikację kosmetyku połączy się z odpowiednią techniką masażu. Nasza skóra i organizm będą nam wdzięczne.