Nie ma to jak piękne i gładkie ciało. Każda z nas chciałaby taką mieć. Ale co mają zrobić te dziewczyny, którym Matka Natura dała wrażliwą i przesuszoną skórę? Na szczęście są proste i sprawdzone sposoby na nawilżanie.

Słońce, wiatr, klimatyzacja, papierosy i wiele innych czynników pogarsza kondycję skóry ciała i twarzy. Skutek? Głębokie zmarszczki, przebarwienia, popękane naczynka. Jeżeli i ty zmagasz się z takimi problemami, koniecznie wypróbuj te metody. Po pierwsze, nawilżaj pomieszczenia, w których przebywasz. Zastosuj elektryczny nawilżacz, a w wolnej chwili wyjdź na świeże powietrze. Po drugie, w ciągu dnia używaj wody termalnej. Kosmetyk błyskawicznie nawilża, chłodzi i odżywia skórę. I po trzecie, do diety wprowadź produkty bogate w cynk i witaminę A. Dzięki nim skóra będzie nawodniona i odżywiona.

Czy są jakieś inne sposoby nawilżania ciała? Przydadzą ci się na pewno produkty z zawartością kwasu hialuronowego. Pamiętaj jednak, że składnik ten powinien być dostarczony w głąb skóry za pomocą specjalnego nośnika kosmetycznego lub w postaci zmikronizowanej. Dlaczego? Cząsteczki kwasu hialuronowego są zbyt duże, aby samodzielnie mogły przeniknąć do warstw skóry właściwej. Równie dobrze kwas hialuronowy można zaaplikować podczas zabiegu mezoterapii. Peelingi chemiczne lub lasery pomogą ci rozjaśnić przebarwienia i wygładzić blizny. Te pierwsze mogą powstać w wyniku nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. Świetne rezultaty przyniesie kuracja z wykorzystaniem witaminy C. Preparaty z jej zawartością rozświetlają plamki posłoneczne, likwidują cienie pod oczami i przebarwienia posłoneczne.

A czy znasz inne substancje, które mają nawilżające właściwości? Tych jest naprawdę sporo. Przydadzą ci się między innymi: ceramidy, kolagen, mocznik, mleczko pszczele, panthenol, alantoina. Substancje te mają silne działanie natłuszczające, doskonale ujędrniają skórę, wygładzają zmarszczki, przyspieszają proces regeneracji naskórka oraz likwidują wolne rodniki. Bardzo ważne jest także to, aby każdego dnia wypijać około 1 litra niegazowanej wody.