skora.jpgJesień i zima to najlepszy czas, aby zadbać o siebie. Skóra po lecie jest wysuszona, pokryta przebarwieniami i uwrażliwiona na działanie czynników zewnętrznych. Zbiegi oferowane w salonach kosmetycznych mogą skutecznie poprawić wygląd i kondycję cery. Jakim kuracjom upiększającym się poddać?

Laser frakcyjny CO2 to zabieg polecany przy leczeniu blizn różnego pochodzenia. Świetnie sprawdzi się przy rozjaśnianiu i redukowaniu przebarwień i blizn potrądzikowych, pourazowych i posłonecznych. Laser narusza ciągłość naskórka i prowadzi do powstania mikrooparzeń, stymulując tym samym regenerację tkanek i włókien kolagenowych. Urządzenie emituje wiązkę światła bezpieczną dla skóry. Już po czterech zabiegach widoczne są pozytywne rezultaty. Skóra jest wygładzona, zmarszczki spłycone, blizny zredukowane, a przebarwienia rozjaśnione. Proces gojenia się ran po zabiegu wynosi 6 dni.

Zabieg z laserem pikosekundowym polecany jest dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższy okres rekonwalescencji. Urządzenie to wykorzystuje również technologię frakcyjną, emituje jednak o wiele krótsze impulsy świetlne. To z kolei minimalizuje ryzyko przegrzania się tkanek, zmniejsza ryzyko dyskomfortu i skraca czas gojenia się ran. Jakie efekty dają zabiegi z wykorzystaniem lasera pikosekundowego? Skóra jest ujędrniona, owal twarzy wymodelowany, blizny i przebarwienia rozjaśnione i wygładzone.

Jeżeli na twojej twarzy widoczne są popękane naczynka krwionośne (czerwone pajączki), przebarwienia posłoneczne, zmarszczki lub inne niedoskonałości, to najwyższy czas zastosować peeling chemiczny. Na początku zabiegu dermatolog określi rodzaj twojej skóry, dobierze odpowiednie preparaty i przedstawi ci efekty, które można osiągnąć dzięki peelingowi. Dzięki zabiegowi skóra stanie się uelastyczniona, gładka i bardziej promienna. Przebarwienia, zmarszczki i inne niedoskonałości znikną, a ty będziesz mogła cieszyć się piękną buzią.