Lato dobiega końca i mimo iż za oknem nadal króluje lekko tropikalny klimat, to w powietrzu czuć już zbliżającą się chłodną i bardziej srogą dla naszej skóry jesień. Warto pomyśleć o zmianie kremu do twarzy, zwłaszcza że na przełomie lata i jesieni wiele drogerii urządza bardzo korzystne promocje i wyprzedaże.

krem-na-jesien.jpg

Dobry krem na jesień to podstawa pielęgnacji. Musisz być świadoma tego, że produkty, które okazują się świetne na lato, nie sprawdzą się w innej porze roku.

Jesienią skóra narażona jest na inne warunki atmosferyczne, które często prowadzą do podrażnienia i przesuszenia skóry. Deszcz i silny wiatr oraz niekiedy bardzo zmienna temperatura (chłodne poranki i gorące popołudnia) mogą bardzo nadwyrężyć kondycję skóry. Kluczową sprawą o tej porze roku będzie zatem dogłębne nawilżenie i ochrona cery.

Dobry krem z bogatą formułą musi zapobiec obniżeniu kondycji skóry wystawionej na negatywne działanie nieprzyjaznych, zmiennych czynników atmosferycznych.

Najlepiej wybierać kremy, które zawierają naturalne olejki oraz wyciągi z roślin. Nie musimy obawiać się, że olej zawarty w kosmetyków utworzy na powierzchni skóry nieprzyjemny, tłusty film, ponieważ naturalne olejki mają bardzo dobrą wchłanialność. Ich zadaniem jest dostać się do wnętrza skóry i tam chronić i regenerować tkanki.

Jesienią warto sięgnąć po kremy o nieco gęstszej konsystencji. Nie należy obawiać się tłustych kremów. Będzie to absolutne must have dla wszystkich, którzy spędzają wiele czasu na świeżym powietrzu.

Dobry krem musi jednak nie tylko ochronić skórę przed kapryśnymi i nieprzyjaznymi czynnikami zewnętrznymi. Powinien również dbać o naturalne potrzeby naszej skóry związane z wiekiem, stopniem jej wrażliwości lub produkcją sebum.

Panie, które posiadają wrażliwą skórę, powinny wybierać kremy łagodniejsze, o nieco rzadszej konsystencji, które zostały przebadane dermatologicznie.

Tłusta skóra bardzo chętnie powita olejki naturalne regulujące wydzielanie sebum (np. olej jojoba) oraz kremy niedziałające okluzyjnie na skórę. Warto stosować preparaty matujące w dzień, pod makijaż a kremy o bogatszej formule nocą.

Jesień bywa bardzo niekorzystna dla skóry naczynkowej. Należy zatem sięgać po kremy, które uszczelniają naczynia krwionośne, zapobiegając ich pękaniu.

Kobiety z cerą suchą i wrażliwą powinny wypróbować kremy bogate w lipidy, które uzupełnią ich niedobory. Takie kremy ochronią przed zimnem.

Warto wypróbować krem Mixa z olejkiem do cery suchej, czysty olej arganowy, który jednocześnie spowolni procesy starzenia się skóry oraz stworzony specjalnie na niepogodę krem z serii Avene (Avene Cold Cream).