Istnieje wiele rodzajów manicure. Jednym z nich jest manicure winylowy. Jeżeli chcesz mieć trwale, oryginalnie i ładnie pomalowane paznokcie, to wypróbuj ten rodzaj manicure. Sprawdź, jak wykonać go w domu.

Czym jest manicure winylowy?

Manicure winylowy wykonuje się specjalnym lakierem, który zawiera polimery winylu chroniące paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi i niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych i zewnętrznych. Trwałość manicure winylowego wynosi od tygodnia do 10 dni, niektóre dziewczyny mówią nawet o dwóch tygodniach. W porównaniu z manicure hybrydowym to niewiele, ale na pewno dłużej niż w przypadku klasycznych lakierów. Co więcej do zrobienia takiego manicure nie jest potrzebna baza. Ale to z kolei może spowodować odbarwienia na płytce paznokcia. Do wykonania manicure winylowego nie potrzebujesz też lampy LED ani UV. Lakier wysycha pod wpływem światła słonecznego, dzięki czemu nie ma tak dużej ilości odprysków, jak przy klasycznym manicure.

Jak zrobić manicure winylowy?

Do przygotowania manicure winylowego potrzebne ci będą: pilnik do paznokci, polerka do płytek, lakier winylowy, utwardzacz (top coat), cleaner.

  1. Spiłuj paznokcie, odsuń skórki i oczyść płytkę.
  2. Za pomocą cleanera odtłuść paznokcie i odczekaj aż odparuje.
  3. Nałóż pierwszą warstwę lakieru i poczekaj aż wyschnie.
  4. Potem nałóż drugą warstwę i również odczekaj kilka chwil.
  5. Dopiero teraz możesz zaaplikować utwardzacz. Kiedy ten wyschnie, twój manicure winylowy jest już gotowy.

Ile kosztuje manicure winylowy?

Cena lakieru winylowego to kwestia zakupu produktów i wizyty w salonie kosmetycznym. Jeżeli paznokcie planujesz pomalować samodzielnie, to cena będzie oczywiście niższa. Niemniej trzeba nastawić się na koszty rzędu kilkudziesięciu złotych. Na manicure winylowy należy również zarezerwować sobie chwilę czasu.