Malowanie kresek na powiekach to bardzo popularna metoda upiększania kobiecej twarzy. W tym sezonie modne będą kolorowe i bardzo grube kreski rysowane wzdłuż łuku brwiowego lub zakończone kropką. Niezależnie od obowiązujących trendów, profesjonalni wizażyści i makijażystki – amatorki chętnie powracają do klasycznego makijażu oczu – kociego oka. Jak zrobić taki makijaż?\
maxresdefault

Wygląda efektownie, potrafi zmienić charakter spojrzenia i dodać uroku każdej kobiecie. Musi być jednak spełniony jeden bardzo ważny warunek: idealny makijaż zależy od wykonania symetrycznych kresek. Takimi mogły pochwalić się Egipcjanki, w tym sama Kleopatra. To właśnie z tą królową kojarzy nam się makijaż w stylu kociego oka. Mieszkanki Egiptu wykonywały go kajalem, czyli czarnym naturalnym barwnikiem. Ten sposób malowania oczu jest popularny do dziś. Zacznijmy jednak od tego, w jaki sposób należy wykonać tzw. kocie oko.Makijaż kocie oko to już klasyka. Świetnie komponuje się z czerwoną szminką, elegancką fryzurą i prostą sukienką.

Zaczynamy oczywiście od przygotowania skóry. Na powiekę ruchomą i nieruchomą nakładamy bazę po makijaż i puder matujący lub transparentny. Potem możemy wykonać makijaż w stylu smoky eyes; kreskę możemy namalować także bezpośrednio na skórze, bez konieczności nakładania cieni do powiek. Czarnym lub ciemnobrązowym eyelinerem narysuj kreskę na górnej powiece wzdłuż linii rzęs. Kreska powinna być narysowana w kierunku skroni; musi także być dość długa. Podobną linię namaluj na dolnej powiece, a następnie połącz z kreską z powieki górnej. Obszar między nimi zamaluj. To samo możesz zrobić w wewnętrznym kąciku oka. Na koniec dokładnie wytuszuj rzęsy.

 

Zamiast eyelinera możesz użyć czarnej miękkiej kredki. Taki kosmetyk łatwiej prowadzi się po skórze i lepiej blenduje z cieniami do powiek. Jeżeli już opanowałaś sztukę malowania kociego oka czarnym eyelinerem, możesz poćwiczyć rysowanie kresek jego brokatowym odpowiednikiem. A jeśli zrobienie makijażu w stylu kociego oka nadal sprawia ci trudności, wzdłuż linii górnych rzęs, postaw kilka kropek, a następnie połącz je. Uzyskasz idealnie prostą i modną kreskę.