Ostre światło podkreśla niedoskonałości urody, skóra staje się blada, a rysy twarzy mało wyraziste. Jeżeli chcesz ładnie wyglądać na fotografii, dowiedz się, jak zrobić makijaż do zdjęcia.

makijaz-do-zdjecia.jpgJak zrobić makijaż do zdjęcia?

Maskowanie mankamentów
Użyj korektora w kolorze zbliżonym do naturalnego odcienia Twojej cery, żeby zatuszować krostki i wypryski. Jaśniejszy korektor przykryje cienie pod oczami, a korektor zielony – zaczerwienienia wokół nosa i naczynka. Zanim nałożysz podkład, odczekaj, aż korektor wchłonie się w skórę. Cera do zdjęcia musi być idealnie zmatowiona, a jej koloryt powinien być wyrównany. Zastosuj mocno kryjący podkład matujący. Rozprowadź go dokładnie na twarzy, szyi i dekolcie, aby uniknąć efektu maski. Lampa błyskowa sprawi, że skóra na zdjęciu wyda się bledsza, dlatego podkład powinien być o ton ciemniejszy niż ten, którego używasz na co dzień. Jeżeli będziesz pozować do zdjęcia czarno-białego, Twoja twarz wyda się ciemniejsza.

Modelowanie twarzy
Po tym, jak zaaplikujesz podkład, rozpocznij konturowanie skóry za pomocą bronzera i rozświetlacza. Bronzer nakładaj pędzlem na te części ciała, które chcesz wysmuklić, czyli linię żuchwy, boki nosa, skronie i miejsca pod kością policzkową. Z kolei rozświetlaczem podkreśl i uwypuklij partie nad kością policzkową i ustami, szczyt nosa oraz łuki brwiowe. Policzki oprósz różem w naturalnym odcieniu. Konturowanie zakończ poprzez muśnięcie twarzy transparentnym pudrem matującym.

Konturowanie możesz sobie darować, jeżeli na Twojej twarzy nie ma widocznych mankamentów.

Podkreślenie oczu i ust
Zanim wykonasz makijaż oczu, pamiętaj, że na zdjęciu wyda się on mniej intensywny, dlatego może być mocniejszy niż zwykle. Unikaj złotych cieni, które nadadzą powiekom niezdrowego, żółtego koloru, a także cieni perłowych i brokatowych. Zamiast nich postaw na mat lub satynę.

Aby optycznie powiększyć oczy, na linię wodną nałóż białą kredkę, a wewnętrzny kącik oczu pomaluj jasnym cieniem. Ponadto namaluj kreskę kredką lub eyelinerem w kierunku od zewnętrznego kącika na dolnej i górnej powiece. Mocno wytuszuj rzęsy czarną, wydłużającą maskarą. Jeżeli Twoje rzęsy są cienkie i krótkie, możesz dokleić sztuczne.

Usta pociągnij matową lub satynową szminką. Aby wargi wydawały się pełniejsze, użyj konturówki o zbliżonym do szminki odcieniu. Unikaj błyszczyków.