Przebarwienia, zmarszczki, niedoskonałości, popękane naczynka krwionośne. Takie są skutki zbyt długich kąpieli słonecznych, nieodpowiedniej pielęgnacji skóry w okresie letnim i braku ochrony przeciwsłonecznej. Sprawdź, jakich kosmetyków używać i jakim zabiegom poddać się jesienią, aby mieć zdrową i piękną cerę.

Niedoskonałości: trądzik, zaskórniki, sebum

Trądzik i zaskórniki powstają wtedy, gdy zbyt długo opalasz się. Latem, pod wpływem wysokiej temperatury i promieniowania słonecznego, gruczoły łojowe wydzielają mniej sebum. W efekcie skóra staje się przesuszona, poziom wody w organizmie spada, nawilżenie cery nie jest wystarczające. Jesienią gruczoły łojowe zaczynają produkować więcej sebum, skóra zaczyna się przetłuszczać, pojawiają się wągry, krostki i trądzik. Jak temu zaradzić? Zrób kurację kwasami kosmetycznymi. Skuteczne będą też dermokosmetyki i produkty z naturalnymi składnikami. Do codziennej pielęgnacji używaj preparatów przeznaczonych do skóry wrażliwej. Nie zapomnij o nawilżaniu twarzy kremami o lekkiej konsystencji.

Przebarwienia posłoneczne

Brązowe, czerwone i różowe plamki to pamiątki po długim opalaniu się na plaży i braku odpowiedniego zabezpieczenia przed promieniowaniem UV. Przebarwienia powstają także wtedy, gdy stosujesz fotouczulające substancje, np. leki lub perfumy. A jak pozbyć się tych niedoskonałości? Używaj rozjaśniających produktów z zawartością witaminy C i kwasów. Dobre rezultaty przyniosą także zabiegi z wykorzystaniem lasera lub peelingów chemicznych. Tym ostatnim poddasz się w każdym gabinecie kosmetycznym.

Popękane naczynka krwionośne

Ten problem dotyczy osób, które mają wrażliwą cerę. Na twarzy pojawiają się tzw. czerwone pajączki. Powstają pod wpływem niskiej lub wysokiej temperatury lub stosowania agresywnie działających kosmetyków. Co zrobić, aby mieć gładką skórę? Nie stosuj gruboziarnistych peelingów, nie korzystaj z sauny i nie pocieraj mocno twarzy. Pomocne w zwalczaniu popękanych naczynek krwionośnych będą witaminy K, PP, C, A i E. Bardzo dobre efekty mogą przynieść zabiegi laserowe. Podczas codziennej pielęgnacji używaj kosmetyków z zawartością naturalnych składników.