Piękne, białe zęby i olśniewający uśmiech – brzmi jak marzenie, prawda? Proste, białe zęby z pewnością dodają pewności siebie i sprawiają, że czujemy się bardziej atrakcyjni. Przedstawimy kilka sposobów, w jaki sposób zęby mogą stać się bielsze! Rozwiejemy też wątpliwości, czy każdy może mieć śnieżnobiały uśmiech!

Na początku warto zaznaczyć kilka kwestii. Kolor zębów nie zależy tylko i wyłącznie od higieny. Składają się na niego predyspozycje genetyczne i grubość szkliwa – im cieńsza warstwa szkliwa, tym bardziej prześwituje ciemniejsza warstwa zęba. Naturalny kolor ludzkich zębów jest nie tylko biały, ale może wpadać w odcienie szaroniebieskie bądź żółte. To dlatego czasem nawet pomimo wszelkich starań nie osiągniemy wymarzonego efektu. Ważniejsze jednak od śnieżnobiałego efektu jest to, czy zęby są zadbane, proste i nie mają ubytków. Zapewniamy, że nawet najbielsze zęby nie będą wprowadzać w zachwyt, jeśli będą zaniedbane.

Jak uzyskać bielsze zęby? 

Dietą! Na sposób odżywiania się mamy wpływ i to dzięki niemu możemy uzyskać bielsze zęby. Przebarwienia najczęściej są skutkiem picia kawy i herbaty, oraz palenia papierosów. Warto więc przede wszystkim rzucić palenie (które wpływa negatywnie na cały nasz organizm, nie tylko zęby), oraz wyeliminować, albo chociaż zmniejszyć ilość picia ciemnych napojów. Pierwsze efekty zauważalne będą już po kilku tygodniach!

Od czego zacząć? 

Warto wybrać się do dentysty. Lekarz zajmie się usunięciem kamienia nazębnego. Jest kilka zabiegów do wyboru i specjalista na pewno powie, co sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku. Do wyboru mamy zabiegi profesjonalnej higienizacji: scaling oraz piaskowanie. Efektem tych prostych zabiegów będzie natychmiastowe poprawienie się wyglądu naszych zębów.

Domowe metody wybielania zębów – czy skuteczne? 

Domowe sposoby są jak najbardziej skuteczne, a efekty są widoczne już po kilku dniach stosowania. Skupmy się na najpopularniejszych:

  • Dodanie  odrobiny sody oczyszczonej do pasty do zębów i mycie zębów taką mieszanką.
  • Mycie zębów węglem i olejem kokosowym. Taki zabieg możemy stosować codziennie.

Wymienione sposoby są tanie i łatwe w użyciu.  Warto dodać, że metody niekoniecznie sprawdzą się na zębach wrażliwych, ponieważ mogą one powodować większą nadwrażliwość oraz niszczyć szkliwo. W takim przypadku należy natychmiastowo zaprzestać stosowania ich, oraz udać się do lekarza dentysty.

Jakie nawyki warto wprowadzić, by uzyskać śnieżnobiałe zęby i olśniewający uśmiech?

Przede wszystkim regularne i dokładne mycie zębów po każdym posiłku. Warto również wymienić pastę do zębów na taką, która w swoim składzie zawiera węgiel aktywny. Ten składnik ma właściwości wybielające. Stosowanie takiej pasty może rozjaśnić zęby nawet o kilka tonów. Najważniejsza jest regularność i niezniechęcanie się – wtedy na pewno nasz uśmiech będzie olśniewał!