Nieprzespana noc, alergia, zanieczyszczone powietrze, a może papierosy? To tylko niektóre czynniki powodujące cienie pod oczami. Jeżeli zastanawiasz się, jak je ukryć, to postaw na dobry makijaż. Użyj korektorów i zastosuj skuteczny sposób ich aplikacji.

oczy.jpgAplikacja korektora – najważniejsza zasada

Najważniejszą zasadą, którą powinnaś kierować się przy wyborze korektora i jego aplikacji, jest neutralizowanie odcieni. Wiele kobiet ma bowiem problem z doborem tego kosmetyku w odpowiednim kolorze. Używają zbyt jasnego, który rozjaśnia cienie i jeszcze bardziej je podkreśla, lub zbyt ciemnego, który postarza i odbiera efekt świeżości.

Odcienie korektorów

Nie zawsze korektory w najjaśniejszych odcieniach są najlepsze, bo nie pasują do każdego kolorytu skóry. Które kolory korektorów będą najlepsze tylko dla ciebie? Możesz wybrać spośród odcieni takich jak:

  • żółte – zamaskują zasinienia i zniwelują fioletowe tony, doskonale sprawdzą się do ciepłej i naturalnej cery;
  • różowe – maskują zielonkawe odcienie i przebarwienia na skórze;
  • cielisty i beżowy – dobrze sprawdzą się na większości rodzajów cer i wtedy, gdy nie mamy uwidocznionych cieni;
  • pomarańczowy – może okazać się zbyt jasny dla większości z nas, a efekt, który zapewni będzie po prostu śmieszny.

Gdzie nakładać korektor?

Zazwyczaj korektor nakładamy na najbardziej sine miejsce pod oczami, czyli tuż przy wewnętrznym kąciku i wklepujemy go w kierunku nosa. Tymczasem wystarczy nałożyć go przy linii rzęs i powyżej załamania powieki nad wewnętrznym kącikiem. To właśnie te miejsca są zaczerwienione lub sine w przeciwieństwie do skóry powiek i wokół oczu. Taki trik przyda się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zrobić tzw. makijaż bez makijażu.

Korektor – ile go nałożyć?

Im mniej, tym lepiej. W przypadku aplikacji korektora pod oczami ta zasada ma szczególne znaczenie. Nakładając mniejszą ilość kosmetyku, nie podkreślisz zmarszczek i unikniesz zwarzenia się produktu. Jeżeli potrzebujesz dokładnego krycia, uzyskasz go tylko wtedy, gdy będziesz dokładała kolejne warstwy korektora i kontrolowała jego ilość. Dzięki temu twój makijaż utrzyma się przez wiele godzin.