Niestety nie wszystkie panie wiedzą, że do wizyty w gabinecie kosmetycznym należy się właściwie przygotować. Nie dotyczy to tylko skóry, lecz trybu życia, diety i stosowanych kosmetyków. Sprawdź, jak prawidłowo przygotować się do różnych typów zabiegu.

high-angle-view-of-woman-lying-on-the-couch-in-cosmetic-cabinet-while-beautician-in-medical-gloves-doing-skin-treatment-with-ultrasonic-machine_hugxn_vxg_thumbnail-full07Wywiad przed zabiegiem

Przed każdym zabiegiem kosmetyczka powinna przeprowadzić krótką rozmowę. W jej trackie zapyta klientkę o przyjmowane leki, stosowane kosmetyki, alergie, skłonność do powstawania blizn i przebarwień, stan zdrowia. Kosmetyczka oceni także rodzaj skóry, dobierze pielęgnację w gabinecie i w domu, poleci odpowiednie kosmetyki. Co więcej przed zabiegiem kosmetyczka wykluczy przeciwwskazania i opowie klientce, jak będzie wyglądała kuracja.

Zabiegi na twarz

Jeżeli zapisałaś się na jakiś zabieg na twarz, to tak naprawdę nie musisz się specjalnie przygotowywać. Makijaż zostanie usunięty na miejscu, a cera odtłuszczona; kosmetyczka może zrobić ci nawet peeling. Nieco inaczej jest wtedy, gdy zapisałaś się na peeling chemiczny. Jeżeli w domu używasz kosmetyków z kwasami, to powinnaś odstawić je na około dwa tygodnie przed planowanym, zabiegiem. Umówiłaś się na pielęgnację szyi i dekoltu? W takiej sytuacji również nie ma się czym przejmować. W gabinecie dostaniesz pareo, które jednocześnie zasłoni biustonosz i odkryje skórę, która ma być poddana zabiegowi.

Zabiegi na ciało

Jeśli wybierasz się na masaż, należy wydepilować ciało. Kosmetyczka zapewne nie chciałby poczuć pod dłonią drapiących włosków. Dla uzyskania lepszych efektów masażu i szybszego przenikania odżywczych substancji podczas zabiegu możesz zrobić peeling. Włoski powinnaś zgolić także przed depilacją laserową. Inaczej wygląda to w przypadku depilacji woskiem lub pastą cukrową. Owłosienie powinno mieć odpowiednią długość. Dlatego depilację musisz przeprowadzić na kilka dni przed zabiegiem.

Zabiegi na dłonie lub stopy

Wybierasz się na manicure lub pedicure? Będzie fajnie, jeśli zmyjesz lakier i delikatnie odsuniesz skórki. Nic się też nic nie stanie, jeżeli tego nie zrobisz. W gabinecie kosmetyczka zajmie się twoimi dłoniami i stopami w kompleksowy sposób. Nie dość że wypielęgnuje i pomaluje paznokcie, to do tego usunie naskórek z pięt i zaaplikuje maskę na dłonie.