Każda z nas robi to codziennie. Woda, żel, mydło, ręcznik. Prawie jak w dziecięcej piosence. Jednak jak się okazuje, nie wszystko jest takie proste. Niestety większość z nas nie umie umyć twarzy. Na szczęście dla ciebie przygotowaliśmy krótki tekst, dzięki któremu nauczysz się robić to poprawnie. Sprawdź, jakich błędów nie popełniać, żeby cieszyć się piękną i zdrową cerą.

Po pierwsze, umyj swoje dłonie

Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile zarazków znajduje się na twoich rękach. Myjąc twarz brudnymi dłońmi, skutecznie przenosisz wszystkie bakterie. Tym samym przyczyniasz się do powstawania trądziku, podrażnień i innych skórnych chorób. Jeżeli zależy ci na tym, aby mieć piękną i zdrową cerę, przed każdym myciem twarzy oczyszczaj dłonie. Dokładnie umyj miejsca pomiędzy palcami i wyczyść paznokcie. Dopiero teraz możesz bezpiecznie umyć twarz.

Po drugie, dokładne oczyszczanie twarzy

Twarz oczyszczaj dokładnie zwłaszcza wtedy, gdy wyrastają z niej włoski. W kanalikach, z których uchodzą, mogą gromadzić się bakterie, sebum, martwy naskórek i resztki kosmetyków. Prowadzi to do zapalenia mieszków włosowych, a w efekcie do powstania trądziku i innych poważnych zmian skórnych. Jeżeli włoski na twojej twarzy rosną na dół, myjąc twarz, staraj się je unosić do góry i robić koliste ruchy. W ten sposób usuniesz zanieczyszczenia z mieszków, porów skóry i innych zakamarków na twojej twarzy.

Po trzecie, regularnie pierz ręcznik

Wycieranie twarzy brudnym lub wilgotnym ręcznikiem to dopiero zbrodnia. Czy wiesz, ile bakterii i zarazków znajduje się w takim materiale? Naprawdę dużo. Korzystając z takiego ręcznika, przenosisz bakterie na skórę twarzy. Skutek? Krostki, zaskórniki, podrażnienia, a w skrajnych przypadkach poważne skórne choroby. Jeżeli zależy ci na tym, aby mieć zdrową cerę, regularnie pierz ręczniki. A najlepiej używaj jednorazowych papierowych ręczników.