Wokół operacji plastycznych narosło tyle przedziwnych historii, że nie wiadomo, które z nich są prawdziwe, a które nie. Jeżeli planujesz poddać się jakiemuś chirurgicznemu zabiegowi i nie masz pojęcia, w co wierzyć, a w co nie, to przeczytaj koniecznie ten artykuł. Z pewnością wiele spraw stanie się dla ciebie bardziej przejrzystymi.

river1. Po operacji plastycznej będziesz wyglądała sztucznie

Jeżeli przesadzisz z ich liczbą lub oddasz się w ręce niedoświadczonego lekarza, to rzeczywiście tak może być. Jednak celem dobrze przeprowadzonej operacji plastycznej jest subtelne podkreślenie piękna i niewielkie poprawki związane z ogólnym wyglądem. Pomyślnie przeprowadzony zabieg powinien sprawić, że będziesz wyglądała i czuła się dobrze, a poprawki będą wykonane tak, że nie będzie ich widać gołym okiem.

2. Efekty operacji plastycznej będą takie same

Operacje plastyczne dają bardzo trwałe efekty, ale niestety nie będą się wiecznie utrzymywać. Nasze ciała się starzeją, co mimo wykonanych zabiegów będzie widoczne. Nie zatrzymają tego botoks, implanty i korekcje rożnych części ciała. Duże znaczenie ma również rodzaj zabiegu, indywidualne predyspozycje organizmu, przebieg rekonwalescencji i wiek pacjenta.

3. Operacje plastyczne są tylko dla bogaczy

Być może to prawda. Ale najczęściej operacjom plastycznym poddają się osoby z różnymi urazami lub defektami ciała i genetycznymi wadami. Zabiegi mają poprawić ich wygląd, komfort psychiczny i stan zdrowia. W większości przypadków operacje plastyczne nie są żadną fanaberią bogaczy, lecz koniecznością związaną z jakąś częścią życia osobistego. Nie oznacza to jednak, że na świecie nie ma ludzi, którzy chcą upodobnić się do ulubionych celebrytów, a nawet postaci z kultury masowej.

4. Operacje plastyczne pomagają w odchudzaniu

Nie jest to prawdą. Zabieg liposukcji usuwa tkankę tłuszczową z tych obszarów organizmu, w których nadmiernie się odkłada. Osoba, która chce poddać się takiemu zabiegowi, powinna być zdrowa, a wyniki badań nie mogą budzić żadnych zastrzeżeń lekarza. Co ciekawe chirurg zaleca zrzucenie kilku kilogramów przed operacją, by efekty były trwalsze. Jeżeli więc uważasz, że masz za dużo tłuszczyku, to może lepszym sposobem walki z nimi będzie ułożenie zdrowego jadłospisu i karnet na siłownię.