Na rynku kosmetycznym jest wiele nowych rodzajów kosmetyków. Jednym z nich jest esencja. Świetnie nadaje się do dwuetapowego lub wieloetapowego oczyszczania i pielęgnowania cery. Jak działa, jak jej używać i jakie efekty może ci zapewnić?

Co to jest esencja?

Wbrew pozorom esencja nie ma nic wspólnego z tonikiem, nie jest też jego zamiennikiem. Tonik służy do usuwania ewentualnych pozostałości produktu do demakijażu i przywraca odpowiednie pH skóry. Esencje służą natomiast do pielęgnacji. Są lekkie, zawierają skoncentrowane składniki nawilżające i regenerujące.

Esencja do twarzy występuje w formule na bazie wody. Ma lejącą, żelową lub dwufazową formułę. Przeważnie zawiera kwas hialuronowy, glicerynę, roślinne ekstrakty, witaminy, probiotyki i prebiotyki. Esencje są lżejsze i mniej skoncentrowane niż serum.

Esencja do twarzy – dla kogo?

Esencji mogą używać osoby, których skóra jest odwodniona i narażona na długie działanie klimatyzacji. Ten kosmetyk dobrze sprawdzi się także po złuszczaniu, jako baza pod filtry UV i w przypadku bardzo przesuszonej skóry.

Esencja do twarzy – korzyści

Ze stosowania esencji płyną następujące korzyści:

  • nawodnienie skóry;
  • przygotowanie skóry do dalszych etapów pielęgnacji;
  • nawilżenie;
  • łagodzenie podrażnień;
  • ogólna pielęgnacja cery.

Aplikacja esencji do twarzy

Esencji nie nakłada się wacikami, lecz palcami. Kosmetyk ma lekką formułę, dzięki czemu nie obciąża skóry i nie roluje się pod makijażem. Esencję najlepiej jest wklepać za pomocą palców – taka aplikacja poprawia wchłanianie się składników produktu.

Jaką esencję do twarzy wybrać?

Przy wyborze esencji do twarzy pod uwagę bierz potrzeby cery. Mogą to być między innymi: nawilżenie, rozjaśnienie, złagodzenie stanów zapalnych, działanie przeciwtrądzikowe. Ty sama wiesz, czego twoja skóra potrzebuje najlepiej.