Czy stosujesz krem na noc? Większość kobiet uważa, że wcale nie jest im potrzebny. Zarówno rano jak i wieczorem używają tego samego kremu. To nieprawda, że nie ma różnicy między kremem na dzień i na noc. Dowiedz się, czym różnią się te dwa kosmetyki i jaki powinien być dobry krem na noc.

Krem na noc vs krem na dzień – różnice

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji nocnej różnią się od tych na dzień. Proporcja składników w nocnym kremie jest dobrana tak, by kosmetyk maksymalnie odżywiał i regenerował. To dlatego, że podczas snu w skórze zachodzi najsilniejsza odnowa. Nocą skóra jest w stanie wchłonąć więcej cennych składników. Krem ma ją wesprzeć i dostarczyć takie, które przyczynią się do szybszej, intensywniejszej naprawy.
Z tego względu różnica między kremem na dzień i na noc polega na tym, że jeden ma chronić skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, zaś drugi – regenerować i „naprawiać” zniszczenia w naskórku.

Z tego względu kremy na noc mają dużo bogatszy skład niż te przeznaczone na dzień. Ponieważ krem na noc nie zawiera filtrów przeciwsłonecznych ani substancji matujących (nie są potrzebne nocą), ich miejsce zajmują dodatkowe składniki regenerujące.

Dobry krem na noc, czyli…?
… taki, który ma dobry skład, konsystencję  oraz cenione i sprawdzone substancje. Takie, które zapewnią skórze nawilżenie i działanie polegające na zatrzymywaniu wilgoci – do takich składników należą przede wszystkim naturalne olejki, np. arganowy.

Pamiętaj również o tym, że dobry krem na noc powinien zawierać składniki anty-aging, które zwiększają elastyczność i jędrność skóry. Dzięki temu rano obudzisz się z wypoczętą buzią, gładką i o ujednoliconym kolorycie. Dobre kremy na noc, stosowane regularnie, opóźnią pojawienie się zmarszczek, a nawet spłycą już istniejące. Jakie składniki w kremie na noc się liczą? Sprawdź poniżej.

Najlepsze składniki w kremach na noc

  • koenzym Q 10
  • retinol
  • peptydy
  • komórki macierzyste
  • kolagen
  • witamina C i E

To ważne! Zanim nałożysz krem na noc…

… dokładnie oczyść skórę. To podstawa każdej pielęgnacji, zarówno tej i o poranku, jak i wieczornej. Chodzenie spać w makijażu, lub z niedokładnie oczyszczoną buzią szybko odbije się na jej kondycji i wówczas nie pomoże żaden, nawet najlepszy krem. Dlatego zawsze dokładnie oczyść skórę z kosmetyków. Zrób to na przykład za pomocą płynu micelarnego, a następnie umyj ją delikatną pianką lub żelem. Nałóż tonik, aby zrównoważyć pH skóry i dopiero wtedy zaaplikuj na buzię krem na noc.

Serum do twarzy – czy warto je stosować na noc?

Jak najbardziej! Serum to bardzo ważny element pielęgnacji twarzy. Jest skoncentrowane na intensywną pielęgnację i dobrze regeneruje skórę. Serum – podobnie jak krem nocny – nie zawiera filtrów UV. Ponadto jest lekkie i doskonale się wchłania. Dociera do głębszych warstw skóry i jest bardzo dobrym wsparciem dla kremu na noc. Taki duet zdziała naprawdę dużo, wiec jeśli zależy ci na skórze idealnej – serum do twarzy z pewnością pojawi się w twojej kosmetyczce.