Jak zapewnić rzęsom spektakularny wygląd? Powiecie, że maskarą. My powiemy, że nawet najlepszy tusz do rzęs nie poradzi sobie z cienkimi i przerzedzonymi włoskami. Co więc możemy zrobić, by mieć długie i gęste rzęsy? Podpowiadamy, jakie są najlepsze sposoby na piękne spojrzenie – i w pielęgnacji, i w makijażu.

W ciągu całego swojego życia nasze rzęsy wypadają i wymieniają się na nowe wielokrotnie. To całkowicie naturalny proces, dzięki któremu możemy mieć mocne i zdrowe rzęsy przez cały czas. Jeśli zadbamy o nie odpowiednio, w jednym cyklu swojego życia mogą osiągnąć nawet 12 mm długości na górnej powiecie, a 8 mm na dolnej. A będzie ich nawet 250 na dole i 150 na dole!

Często jednak te idealne warunki nie są spełnione, przez co mamy krótsze rzęsy, jest ich mniej i linia oka nie jest tak wyrazista.

Dlaczego rzęsy są krótkie i słabe?

Warto wiedzieć, że nie ma jednego powodu złego stanu rzęs – przyczyny wypadania i łamliwości rzęs są różne. My sami musimy określić, co zawiniło u nas i podjąć odpowiednie kroki do zminimalizowania tych zniszczeń. Profilaktyka jest lepsza niż późniejsza trudna i żmudna regeneracja rzęs.

Oto najczęstsze przyczyny osłabiania się rzęs.

  1. Zła dieta – jesteś tym, co jesz. To często powtarzany banał, w którym kryje się prawda. Odpowiednio skomponowana dieta to połowa sukcesu, bo rzęsy czerpią składniki odżywcze właśnie z jedzenia.
  2. Brak pielęgnacji – druga połowa sukcesu kryje się w odpowiedniej pielęgnacji, czyli tym, jak dbamy o nasze rzęsy z zewnątrz. Wystarczy odżywka do rzęs, olejek lub pielęgnująca maskara, aby poprawić kondycję rzęs. Brak jakiejkolwiek pielęgnacji to największy błąd.
  3. Niewłaściwy makijaż i demakijaż – bardzo często rzęsy osłabiają się pod wpływem makijażu, zwłaszcza produktami słabej jakości, z wysuszającymi alkoholami, parabenami itd. Ogromne znaczenie ma też to, czym i w jaki sposób wykonujemy demakijaż: im delikatniejszy, tym lepiej. Najlepiej do demakijażu rzęsy nadają się naturalne olejki.
  4. Czynniki zewnętrzne – ostatnia grupa to wszystkie czynniki zewnętrzne, które osłabiają organizm (przewlekły stres, choroby), a przez to mają wpływ na stan rzęs. Zalicza się do nich również promieniowanie UV.

Jak wzmocnić i zagęścić rzęsy?

Nie bez powodu zwracamy uwagę na to, dlaczego nasze rzęsy są osłabione. Najczęściej wyeliminowanie tych szkodliwych czynników to najprostszy sposób na wzmocnienie rzęs. Chcesz mieć piękne spojrzenie? Zanim sięgniesz po specjalistyczne zabiegi albo zdecydujesz się na przedłużanie rzęs, wykonaj kilka prostych kroków.

  • Jedz dużo warzyw, owoców i produktów pełnozbożowych.
  • Dbaj o prawidłowe nawilżenie organizmu i odporność.
  • Stosuj do makijażu kosmetyki naturalne, mineralne, bezpieczne.
  • Nie trzyj rzęs podczas demakijażu, żeby ich nie połamać.
  • Ogranicz pocieranie i dotykanie oczu, aby nie łamać rzęs.
  • W miarę możliwości nie stosuj kosmetyków wodoodpornych.

Najlepsze sposoby na mocne rzęsy

Najlepiej zadbasz jednak o rzęsy, stosując jedną z poniższych metod. Oto najprostsze i najskuteczniejsze sposoby ma mocne rzęsy. Wypróbuj je już dzisiaj i ciesz się rzęsami gęstymi jak nigdy wcześniej.

DOBRA ODŻYWKA DO RZĘS

Numer jeden to oczywiście odżywka do rzęs. Wybierz taką, która ma najlepszą kompozycję składników i działanie potwierdzone setkami pozytywnych recenzji. Stosując taki produkt codziennie, będziesz miała zdrowe, mocne i gęste rzęsy, które nie będą wypadały.

OLEJEK RYCYNOWY

Jeśli nie chcesz stosować odżywki do rzęs (choć warto), naturalna alternatywa to doskonale znany włosomianiaczkom olej rycynowy. Zawiera substancje, które wzmacniają cebulki rzęs, zapobiegając ich wypadaniu. Do tego przyciemnia, pogrubia i zagęszcza włoski. Minus? Olej rycynowy jest dość gęsty i trudniejszy w aplikacji niż maskara.

MASKARA PIELĘGNUJĄCA

Dodatkowe wsparcie w pielęgnacji rzęs to dobrej jakości maskara ze składnikami pielęgnującymi. Zamień zwykły tusz do rzęs na taki, który wzbogacono o witaminy, minerały i substancje wzmacniające. Zapobiegniesz w ten sposób niszczeniu rzęs na co dzień.

POMADKA NA RZĘSY

Popularna wśród domowych metod na piękne rzęsy jest też pomadka na bazie olejów lub wazeliny. Dlaczego warto nakładać pomadkę na rzęsy? Jeśli ma naturalną formułę, będzie świetnym emolientem, który stworzy na rzęsach warstwę chroniącą je przed utratą nawilżenia i składników odżywczych. To prosta metoda na wzmocnienie rzęs, choć warto pamiętać, że nie zadziała tak dobrze jak zastosowanie odżywki.