Kosmetyki, specjalistyczny sprzęt, a może tajemnicze techniki stosowane przez fryzjerów? Jeżeli nie wiesz, co zrobić, aby skrócić czas schnięcia włosów, to ten artykuł ci w tym pomoże. Poznaj wszystkie czynniki, które wpływają na szybkość wysychania fryzury.

Wilgotność powietrza, wiatr, temperatura i humektanty

W suchym powietrzu włosy schną szybciej. Jeżeli wilgotność powietrza jest niska, a ty nie zastosowałaś odpowiedniej dawki humektantów i emolientów, to włosy będą szybko wysychać. Może to doprowadzić do uszkodzeń, rozdwajania się końcówek pasemek i puszenia się włosów. Jak nie trudno się domyślić, włosy o wiele szybciej schną na wietrze i w wyższej temperaturze. Te dwa ostatnie czynniki działają tak samo jak suszarka.

Porowatość włosów

Jeżeli masz gęste i grube włosy, to z pewnością będą schły bardzo długo. Najdłużej mokre będą pasemka przylegające do karku, rosnące na czubku głowy i za uszami. Czas schnięcia włosów zależy także od ich porowatości. Włosy niskoporowate, na których zastosowano kurację nawilżającą, będą schły dłużej niż włosy o średniej porowatości. Jeżeli chcesz, aby twoje włosy niskoporowate wyschły szybciej, nałóż na nie wygładzającą odżywkę. Jasne jest też dla wszystkich, że zdrowe i zadbane włosy schną szybciej niż włosy zniszczone i osłabione.

Kosmetyki i ręcznik

Im dokładniej odsączysz włosy po umyciu, tym szybciej wyschną. Najlepszy jest ręcznik frotte, z mikrofibry lub bawełniany T-shirt. Co ciekawe, o czasie wysychania włosów decyduje też moment zaaplikowania kosmetyków stylizacyjnych. Stosując taki produkt, wygładzamy łuski włosowe i zamykamy wodę we wnętrzu pasemek.