Z pewnością masz swoje ulubione kolory, po które sięgasz najczęściej, gdy robisz manicure. To normalne. Ale czy wiesz, że Twój wybór może o Tobie wiele mówić?

Okazuje się, że kolor lakieru do paznokci dobieramy nie tylko pod względem trendów czy stylizacji, ale też cech osobowości. Jeśli nie lubisz mocnych kolorów, zawsze będziesz sięgać po ich pastelowe wersje, a po wyraziste odcienie sięgniesz tylko, gdy masz do tego odpowiedni nastrój. To dlatego z naszego manicure da się naprawdę wiele wyczytać!

KOLOR LAKIERU DO PAZNOKCI. CO O NAS MÓWI?

– Czerwone paznokcie

Ponadczasowa czerwień to kolor, który noszą na paznokciach tylko pewne siebie kobiety o dużym temperamencie, które są bezkompromisowe i bezpruderyjne. Perfekcyjnie łączy się z kobiecymi stylizacjami i podkreśla seksapil. Czerwień na paznokciach jest sygnałem, że jesteśmy osobami zdeterminowanymi w dążeniu do wyznaczonych celów i mamy odwagę w podejmowaniu życiowych decyzji. Dla mężczyzny czerwony manicure jest informacją, że ma do czynienia z kobietą z pazurem, która poradzi sobie w każdej sytuacji.

– Różowe paznokcie

Delikatniejszy róż to kolor odpowiedni dla marzycielek, ale tych, które mimo wszystko stąpają po ziemi twardo. Kobiety, które noszą manicure w odcieniach pastelowego różu to opiekunki ogniska domowego, sentymentalne i skłonne do wzruszeń. Intensywniejsze odcienie tego koloru są natomiast przypisywane kobietom ze zdolnościami organizacyjnymi, które świetnie radzą sobie w trudnych sytuacjach, są godne zaufania i doskonale sprawdzają się w pracy kreatywnej. Różowy manicure oznacza też, że możesz polegać na kobiecie, która go nosi – pomoże zawsze, gdy będziemy tego potrzebować.

– Czarne paznokcie

Kobieta, która maluje paznokcie na czarno, charakteryzuje się bardzo silną osobowością. Nie boi się żadnych wyzwań, jest profesjonalistką bez skrupułów, lubi dominować i przykuwać uwagę. Po czarny manicure nie sięgnie typowa „szara myszka”, ale kobieta odważna, do której zawsze należy ostatnie zdanie. Co nie oznacza, że jest to kolor przypisany charakterologicznie złym bohaterkom. Pod czarną skorupą kryje się bowiem ciepło i towarzyskość, choć podkreślona mocnym akcentem niezależności. Czarne paznokcie najczęściej zobaczymy u celebrytek, kobiet z show-biznesu i tych, które wykonują wolne zawody.

– Beżowe paznokcie

Manicure w klasycznym odcieniu nude to odzwierciedlenie sukcesu i bezpieczeństwa. Na paletę takich barw jak beż, jasny brąz i kolor cielisty zdecydują się tylko kobiety pewne swojej pozycji, które nie muszą zaznaczać jej wyrazistymi kolorami. Zazwyczaj są to kobiety na wysokich stanowiskach lub pełniące ważne funkcje (prawniczki, bizneswoman, dyplomatki), które nie lubią się rzucać w oczy. Stosowane kolory w manicure oznaczają spokój, opanowanie i elegancję w życiu zawodowym i prywatnym, ale też umiłowanie do merytorycznego rozwiązywania problemów. Kobiety, które lubią paznokcie w kolorze nude, to perfekcjonistki.

– Zielone paznokcie

Zieleń to kolor oznaczający harmonię i równowagę, nie tylko w kwestiach manicure. Jest barwnym odzwierciedleniem ukojenia, spokoju i regeneracji, więc często wybierają go kobiety z natury opanowane, które umiłowały sobie naturę. Zielony manicure to domena kobiet zwracających uwagę na kwestie środowiska, uczciwych, pracowitych i takich, które wolą słuchać niż mówić. Panie, które decydują się na taki kolor lakieru do paznokci, bez dwóch zdań są godne zaufania i mogą się stać powierniczkami naszych problemów i sekretów.

– Szare paznokcie

Ten, kto myśli, że szarość jest nudna, jest w dużym błędzie. Odcienie szarości bardzo często wybierane są przez kobiety, w których życiu nie ma monotonii – zaangażowane społecznie, prowadzące firmy czy organizacje non-profit. Po szary manicure często sięgają kobiety samowystarczalne, które nie boją się wyzwań i świetnie radzą sobie z problemami, choć nie lubią być w centrum uwagi i wolą załatwiać sprawy w sposób dyplomatyczny. Jeśli spotkasz na swojej drodze kobietę, która lubi szary manicure, z pewnością nie wejdziesz z nią w konflikt, choć musisz pamiętać, że w razie potrzeby będzie umieć zawalczyć o swoje.

– Niebieskie paznokcie

W przypadku niebieskości, błękitów i lazurów najważniejszą cechą jest stabilizacja i rozsądek. Kobietom, które wybierają niebieski manicure trudno odmówić spostrzegawczości – są przenikliwe, uwielbiają analizować i szukać innowacyjnych rozwiązań napotkanych problemów. Warto pamiętać, że im mocniejszy odcień niebieskiego, tym silniejsza osobowość. Po ten kolor w manicure sięgają bardzo często stylistki, architektki, malarski i szeroko rozumiane artystki, ponieważ jest to symbol umiłowania do sztuki, tworzenia nowych rzeczy i chęci pozostawienia po sobie czegoś, co zostanie na długo i będzie służyło innym.