body-marbling.jpgBłyszczące tatuaże na ciało i włosy już dawno wyszły z mody. Teraz na topie jest body marbling. Na czym polega ta metoda ozdabiania ciała? Przeczytaj ten tekst, a być może spodobają ci się takie oryginalne wzory.

Body marbling to trend, który spopularyzował się na festiwalach muzycznych. Ten oryginalny sposób ozdabiania ciała od wieków znany był w Chinach. Na czym dokładnie polega? Wysokie naczynie wypełnia się wodą, farbą akrylową i specjalnymi związkami chemicznymi, czyli surfaktantami. Farba akrylowa jest bezpieczna dla skóry. Surfaktanty zaś to substancje obniżające powierzchniowe napięcie między cieczami. To dzięki tym związkom farba wypływa na powierzchnię wody. Używając różnych kolorów, tworzy się wzory, które następnie nakłada się na skórę. Jeżeli zależy ci na tymczasowej ozdobie ciała, wypróbuj body marbling.

Jak zrobić body marbling? Najpierw skórę oczyść z makijażu, sebum i innych kosmetyków. Następnie rękę zanurz w naczyniu z roztworem wody z solą i po chwili powoli ją wyjmij. W ten sposób na skórze osadzi się farba pływająca na powierzchni wody. Body marbling możesz stosować także na twarz, nogi lub inne części ciała. Pamiętaj, żeby skórę wysuszyć pod dmuchawami umieszczonymi obok naczyń z farbą.

Podczas body marbling używa się różnych typów farb. Świetne efekty dadzą farby fluorescencyjne lub te w jaskrawych kolorach. Wszystkie są w pełni bezpieczne, nie wywołują żadnych podrażnień, a po wyschnięciu utrzymują się przez jeden dzień. Można je usunąć za pomocą wody z mydłem, papierowego ręcznika lub płynu do demakijażu.

Podobną metodę stosuje się podczas zdobienia paznokci. Nail marbling polega na wylaniu kolorowych lakierów do paznokci na powierzchnię wody. Brzegi paznokcia zabezpiecza się taśmą klejącą lub plasterkiem, aby potem uniknąć żmudnego zmywania. Paznokcie zanurza się pojedynczo w naczyniu z wodą i lakierami. Kiedy wzór wyschnie, płytkę pazurków pokrywa się bezbarwnym lakierem, odżywką lub top coat.