Trądzik może być zapalny lub nie. Młodzieńczy albo występować u osób dorosłych. Wywołany zaburzeniami hormonalnymi lub nieprawidłową dietą. W większości przypadków mamy do czynienia z trądzikiem pospolitym (łac. acne vulgaris). To jednak nie zmienia faktu, że jakikolwiek nie byłby to problem, musi być leczony! Przedstawiamy najlepsze oleje roślinne na trądzik.
W przypadku chorób skórnych warto sięgać po naturalne substancje. Chemiczne środki i silne składniki nie zawsze są skuteczne. Bardzo często wywołują podrażnienia i zbyt mocno przesuszają skórę, a to niepożądane efekty. Naturalne metody są o wiele bezpieczniejsze, a nierzadko równie skuteczne. W pielęgnacji cery trądzikowej warto postawić na oleje.
Olej rycynowy na trądzik
Właściwości oleju rycynowego są dobrze znane. Oprócz działania opisanego na ulotce świetnie nadaje się również do pielęgnacji włosów (przyspiesza porost, nabłyszcza) i skóry. Szybko łagodzi podrażnienia na twarzy, a także wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Olejek rycynowy na trądzik działa kompleksowo, bo przyspiesza również gojenie ran potrądzikowych.
Olejek z drzewa herbacianego na trądzik
Ten olej wykazuje szereg właściwości, które sprawiają, że świetnie sprawdza się w pielęgnacji cery trądzikowej. Olej z drzewa herbacianego działa antyseptycznie, dezynfekująco, bakteriobójczo, przeciwzapalnie i grzybobójczo. Jego zaletą jest to, że można stosować go na trądzik punktowo (aplikując np. patyczkiem do uszu) lub na całą twarz.
Olejek pichtowy na trądzik
Dość dobrze znanym wśród osób borykających się z trądzikiem, jest olejek pichtowy. Działa przeciwzapalnie i eliminuje pojawianie się trądziku. Można robić okłady z oleju pichtowego, które szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku ropniaków, a nawet czyraków.
Olej arganowy na trądzik
Najpopularniejszym olejem w kosmetyce jest bez dwóch zdań olej arganowy. To bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, antyoksydantów i szeregu składników o działaniu bakteriobójczym. Olej arganowy na zmiany trądzikowe najczęściej stosuje się zewnętrznie, ale bez problemu można go również spożywać.
Dodaj komentarz