Mikrodermabrazja to jeden z popularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wykonuje go już większość salonów, a na efekty nie trzeba długo czekać. Na ów kontrolowany mikro peeling zgłaszają się osób ze zmarszczkami, zaskórnikami, bliznami, trądzikiem, skórą bez sprężystości. Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji i jakie zbiera opinie?
Co to jest mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja – zabieg kosmetyczny z zakresu medycyny estetycznej (jeden z najłagodniejszych i najczęściej wybieranych przez klientów). Polega na mechanicznym ścieraniu warstw naskórka (działa zarówno na warstwę rogową, jak i na głębsze warstwy skóry) – często nazywana jest „kontrolowanym mikropeelingiem”. Stopień głębokości ścierania naskórka można kontrolować i dostosować do potrzeb i kondycji skóry. Mikrodermabrazję wykonuje się najczęściej na twarzy, ale można zrobić ją na innych partiach ciała: plecach, szyi, dekolcie.
Mikrodermabrazja – dla kogo jest odpowiednia?
Mikrodermabrazja jest zabiegiem wielozadaniowym. Poleca się ją oczywiście przede wszystkim osobom o skórze dojrzałej, która straciła jędrność i przysposobiła się w pierwsze zmarszczki – mokrodembrazja poprawia gęstość skóry i delikatnie modeluje owal twarzy, ponieważ ujędrnia skórę. Spłyca też drobne zmarszczki.
Kontrololowany mikropeeling ma jednak jeszcze wiele innych zalet: oczyszcza skórę, uwalnia ją od toksyn, nasila proces regeneracji, dogłębnie oczyszcza i domyka pory skóry oraz zwalcza wszelkie blizny (w tym również potrądzikowe) oraz przebarwienia. Z tego względu osoby młode, o nasilonym łojotoku i ostrym trądziku również mogą poddać się zabiegowi mikrodermabrazji. Pomoże on uregulować zbuntowaną w tym wieku skórę, domknie pory, oczyści je i złagodzi objawy trądziku oraz zlikwiduje blizny i przebarwienia.
Podsumowując – mikrodermanbrazja jest idealna dla:
- osób z cerą trądzikową
- osób z dojrzałą cerą i pierwszymi zmarszczkami
- tych, których skóra straciła gęstość i jędrność
- chcących poprawić sobie owal twarzy
- dla osób z bliznami i przebarwieniami na skórze
- osób ze skórą tłustą i mieszaną, otwartymi porami i zaskórnikami
- osób, których cera wymaga dogłębnego oczyszczenia
Jak działa mikrodermabrazja – zalety zabiegu
- spłyca zmarszczki
- poprawia gęstość i sprężystość skóry
- domyka pory i wygładza skórę
- usuwa toksyny i równoważy sebum
- pomaga pozbyć się przebarwień, blizn i zmian potrądzikowych
- poprawia naturalny kolor skóry
- wygładza skórę
- zwiększa wchłanialność składników aktywnych przez skórę
- wspomaga walkę z cellulitem
- leczy wągry i prosaki
- pobudza komórki skóry do pracy
Mikrodermabrazja – jak wygląda zabieg?
Zabieg mikrodermabrazji przeprowadza się w specjalistycznych salonach kosmetycznych. Wykonywany jest przez wykwalifikowaną osobę i za pomocą specjalnego, niewielkiego urządzenia, wyposażonego w specjalne, ścierające głowice. Rodzaj mikrodermabrazji zależy od tego, jakich konkretnie głowic użyje (czyli dopasuje do rodzaju skóry) kosmetyczka. Najpopularniejsza i chętnie wybierana przez kobiety jest mikrodembrazja diamentowa. Oprócz niej wyróżniamy jeszcze mikrodembrazję kordunową oraz tlenową (czyli oxybrazję).
Jest to bezbolesny zabieg. Za usuwanie nagromadzonego, niechcianego naskórka odpowiadają specjalne głowice (pierścienie ścierające). Podczas zabiegu zasysają one delikatnie skórę do wymiennego filtra. Mikrodermabrazja kordunowa działa bardzo podobnie, z tą różnicą, że zrogowaciała warstwa naskórka starta przez mikrokryształki tlenku glinu ląduje wraz z nimi na powierzchni skóry (nazywa się to piaskowaniem skóry), a stamtąd wyłapuje go druga głowica.
Z kolei podczas mikrodermabrazji tlenowej na skórę działa wydmuchiwany tlen i pył fizjologiczny, który dokładnie oczyszcza i dotlenia cerę.
Mikrodermabrazja – zalecenia tuż po zabiegu
Ścieranie kilku warstw naskórka to delikatna inwazja w skórę, dlatego może powodować zaczerwienienia lub niewielkie podrażnienia. Aby temu zapobiec, tuż po zabiegu należy odpowiednio pielęgnować skórę: 24 godziny po mikrodermabrazji należy unikać makijażu (nie należy jej robić dzień przed ważnym wyjściem). Skórę należy też chronić przed słońcem i przez około 2 tygodni unikać opalania. Przez kilka dni po zabiegu skóra może się lekko łuszczyć – nie należy jej samodzielnie zrywać – powinna odpaść sama. Skórze po mikrodermabrazji nie służy również chlorowana woda.
Mikrodermabrazja – przeciwwskazania
Przeciwwskazań dla zabiegu mikrodermabrazji jest niewiele (mogą go robić nawet kobiety w ciąży). Odradza się go jedynie osobom ze zmianami nowotworowymi zmianami skórnymi (opryszczka, zakażenie grzybicze i inne zakażenia bakteryjne), cerą naczynkową lub tymi, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe.
Mikrodermabrazja – opinie i cena
Mikrodermabrazja zbiera bardzo pozytywne opinie: jest skuteczna, a na efekty nie trzeba długo czekać. Wśród jej rodzajów z pewnością każdy znajdzie jeden odpowiedni dla siebie (zabiegi różnią się intensywnością i środkiem wspomagającym – może to być wykonana w wersji diamentowej, tlenowej lub korundowej; wszystko zależy od rodzaju skóry i jej potrzeb).
Niekwestionowanym atutem mikrodermabrazji jest jej cena: zabieg jest jednym z tańszych z całej oferty prezentowanej przez medycynę estetyczną. Przystępna cena bez wątpienia decyduje o tym, że mikrodermabrazja jest popularna, często powtarzana i pozytywnie oceniana przez klientów.
Dodaj komentarz