Stopy mają dosyć niewesoło przez cały rok. Przypominamy sobie o nich dopiero latem lub wiosną, gdy nadchodzi czas, by je pokazać światu i założyć buty z odkrytymi piętami, sandały lub japonki. Wówczas często okazuje się, ze nasze stopy są dalekie od ideału, a my szukamy ratunku w postaci ekspresowych kuracji poprawiających ich stan. Dziś podpowiadamy, jak zrobić domowy pedicure, aby stopy wyglądały pięknie i były odpowiednio wypielęgnowane.
Co jest potrzebne do domowego pedicure?
- akcesoria do obcinania i piłowania paznokci, czyli tradycyjny zestaw do manicure (cążki, pilniczek)
- zmywacz do paznokci
- sól do kąpieli (może być specjalna sól do stóp)
- naturalny olejek lub oliwa z oliwek
- mleko, miód (opcjonalnie – możesz je dodać do ciepłej wody w której zamoczysz stopy)
- ręcznik, tarka do stóp lub pumeks
- dosyć duża miska( tak, aby zmieściły się w niej twoje stopy)
- peeling do stóp
- separator lub waciki
- lakiery kolorowe, bazy, top coat (innymi słowy wszystko, czym malujesz paznokcie u rąk)
Domowy pedicure krok po kroku
1. Zmyj lakier do paznokci
2. Spiłuj je lub – jeśli są zbyt długie – skróć, a następnie spiłuj delikatnie, aby wygładzić ich brzegi. Idealnie nadaje się do tego szklany pilniczek, po którym nie rozwarstwiają się one tak bardzo. Ważne jest również to, aby paznokciom nie nadawać okrągłego kształtu, wówczas nie zaczną wrastać w skórę.
3. Pielęgnacja pięt to dosyć istotny element pedicure – zgrubiałe i zrogowaciałe pięty to zmora większości kobiet, ponieważ zazwyczaj zimna pora roku pomijamy stopy jako element pielęgnacji. Rozpoczynanie pedicure kąpielą stóp to bardzo rozsądne wyjście – dzięki temu nawet najmocniej zgrubiałe partie stopy zmiękną i dadzą się zetrzeć pumeksem lub tarką do pięt.
Jak przygotować kąpiel do stóp? Wystarczy przez kilkanaście minut moczyć je w wodzie z dodatkiem delikatnego mydła w płynie, oliwki, specjalnej soli do stóp. Kąpiel nie powinna trwać dłużej iż 20 minut. Po tym czasie należy opłukać i osuszyć stopy, a zrogowaciały naskórek zetrzeć specjalną tarka do stóp.
4. Gdy już uporasz się z najgorszym – pora na usuwanie zalegającego naskórka z całej stopy – do tego można użyć delikatniejszego peelingu, który nie tylko usuwa zbędny naskórek, ale również zawiera szereg substancji pielęgnujących stopy, odżywiających i wygładzających.
5. Kolejnym elementem dobrego pedicure jest wycinanie skórek – najpierw należy je odsunąć drewnianym patyczkiem, a następnie delikatnie obcinać je ostrymi cążkami lub specjalnym radełkiem do skórek. Na koniec całe skórki i paznokcie należy posmarować oliwką lub
6. Jeśli chcesz- możesz po prostu użyć bezbarwnego lakieru lub odżywki i nałożyć ją na paznokcie, lub pomalować je lakierem na wybrany przez siebie kolor. W przypadku paznokci u stóp baza pod lakier i nawierzchniowy top coat również są koniecznością. Ochronią paznokcie i wydłuża trwałość lakieru.
Świetnym rozwiązaniem dla codziennej pielęgnacji stóp są kremy z rozpylaczu, lub dezodoranty do stóp zmiękczając skórę i zapobiegające otarciom – dzięki nim stopy zyskają odżywienie i ochronę przez cały dzień.
Dodaj komentarz