Zazwyczaj najpopularniejsze i najłatwiej dostępne preparaty są najlepsze. To samo dotyczy wazeliny. Można wykorzystać ją na różne sposoby. Czy znasz je wszystkie?
Podstawowe informacje o wazelinie
Wazelina nie traci na popularności. Jej właściwości wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w kosmetyce. To bezwonna, nierozpuszczalna w wodzie mazista substancja, która powstała jako produkt uboczny podczas procesu rafinacji ropy naftowej. W głównej mierze składa się z węglowodorów. W zależności od stopnia oczyszczenia możemy podzielić ją na kilka rodzajów: techniczną, żółtą, białą i kosmetyczną.
Zastosowania wazeliny
Wazelina na suchą skórę
Masz podrażnioną skórę dłoni, spierzchnięte usta, suche pięty lub inne uszkodzenia naskórka? W takich przypadkach należy zastosować wazelinę. Ma silnie natłuszczające, pielęgnacyjne i łagodzące działanie. Tworzy powłokę na powierzchni skóry, która chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami.
Wazelina na piękne rzęsy
Jeżeli dysponujesz suchymi, słabymi rzęsami, wazelina na pewno odmieni ich wygląd. Dzięki niej zachowają lepszą kondycję. Wazelina na pewno wzmocni, nawilży i nabłyszczy rzęsy, a dodatkowo zadba o skórę powiek. Rzęsy posmarowane tym produktem znacznie przedłużają trwałość maskary.
Demakijaż i wazelina
Wazelina jest w stanie zmyć nawet wodoodporny makijaż. Wystarczy, że nałożysz niewielką ilość na wacik kosmetyczny i przetrzesz nim skórę twarzy. Przy demakijażu oczu bądź bardzo delikatna. Najlepiej wacik z wazeliną przyłóż do powiek i poczekaj, aż tusz i cienie się rozpuszczą. Nadmierne tarcie wyłącznie osłabi rzęsy, przez co zaczną wypadać.
Wazelina w farbowaniu włosów
Jeżeli farbujesz włosy w domu, pewnie zdarza się, że masz problem z domyciem skóry głowy. Aby tego uniknąć, posmaruj skórę wzdłuż linii włosów, a także uszy i szyję. Natomiast kosmetyk nałożony na końcówki włosów zabezpieczy je przed zniszczeniami i rozdwajaniem. Wazelinę można też nałożyć na całe pasemka, aby je wygładzić i zapobiec elektryzowaniu.
Wazelina a perfumy
Wazelina potęguje zapach perfum i przedłuża ich trwałość. Bezzapachowa wazelina pomaga w lepszym roznoszeniu się aromatu. Nałóż wazelinę na zgięcia rąk, dekolt, za uszami i na nadgarstki, a zapach będzie wyczuwalny i bardziej intensywny przez długi czas.
Nierównomierna opalenizna a wazelina
Łokcie i kolana opalają się na ciemniejszy kolor niż inne części ciała. Dzieje się tak samo, kiedy używasz samoopalacza. Chcąc tego uniknąć, warto odpowiednio przygotować skórę. Dokładnie posmaruj ciało wazeliną, wtedy będzie natłuszczone i nawilżone, a samoopalacz z łatwością rozprowadzisz równomiernie.
Wazelina a peeling
Wazelina stanowi świetną bazę do sporządzenia peelingu. Dobierz proporcje do części ciała, z której chcesz usunąć zrogowaciały naskórek. Wymieszaj wazelinę z cukrem, dodaj olejek eteryczny lub składniki roślinne i przygotuj peeling, który usunie naskórek i natłuści skórę.
Wazelina na suche skórki wokół paznokci
Posmarowanie suchych skórek jest świetnym pomysłem. Miękkie i odpowiednio nawilżone skórki można z łatwością usunąć. Dodatkowo produkt nabłyszczy i odżywi paznokcie.
Dodaj komentarz