Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. W dodatku najcieńsza – jej grubość wynosi tylko ok. 0,5 mm. Nic dziwnego, że to jej jako pierwszej przydarzają się zmarszczki, wiotkość, utrata witalności. Jak zadbać o skórę pod oczami? Poznaj 5 sprawdzonych patentów, dzięki którym będzie ona wyglądała dużo lepiej!

5 patentów na poprawę kondycji skóry wokół oczu

1. POŻEGNAJ WODOODPORNY TUSZ

Dlaczego? Przecież jest taki trwały! – powiesz zapewne. No właśnie. Dlatego żeby go zmyć, musisz mocno pocierać skórę wokół oczu. To powoduje jej wiotkość, a także podrażnienia i stany zapalne.
Zamiast tego wybierz maskarę, która nie tylko maluje, ale i pielęgnuje rzęsy. Dobry tusz do rzęs obfituje w roślinne wyciągi, które przyczyniają się do poprawy kondycji, a nawet wzrostu rzęs! Należą do nich m.in. ekstrakty z kiełków soi i pszenicy.

2. GŁOWA WYŻEJ

jeśli chcesz, aby limfa odpłynęła z delikatnych miejsc pod oczami i nie przydarzały się jej obrzęki, włóż pod materac extra poduszkę – ten dodatek sprawi, ze dzięki grawitacji limfa po prostu odpłynie spod oczu, nie tworząc zastojów i worków pod oczami.

3. NOŚ OKULARY PRZECIWSŁONECZNE

Nie tylko uchronią Cię przed mrużeniem oczu od słońca, czyli powstawaniem zmarszczek mimicznych, ale także przed efektami fotostarzenia się skóry – wybieraj szkła, które są wyposażone w filtr przeciwsłoneczny. Ochronią one oczy przed promieniowaniem UV.

4. ŚPIJ NA PLECACH

Czy wiesz, ze to jedna z najkorzystniejszych pozycji do spania? Ma pozytywny wpływ na zdrowie całego organizmu, odciąża wszystkie ważne punkty na ciele, a także wzmacnia kręgosłup. Ale spanie na plecach ma także wpływ an skórę pod oczami! Pomaga odpłynąć limfie nie tworząc zastojów, a ponadto ta pozycja nie powoduje odgnieceń na twarzy, które mogą zwiększać jej wiotkość. Oczywiście jedna noc przespana na boku nie będzie miała znacznego wpływu na skórę, ale notoryczne spanie z twarzą przy poduszce już tak.

5. STOSUJ KREM Z FILTREM

Nakładasz codziennie krem z filtrem na twarz? Wspaniale! A czy nanosisz go na skrę wokół oczu? Okazuje się, ze wiele osób o tym zapomina, a tymczasem słońce jest bezlitosne zwłaszcza dla tej delikatnej skóry pod oczami. Pamiętaj jednak, że ten obszar jest niezwykle delikatny, dlatego potrzebuje kosmetyku w lekkiej i niedrażniącej formule.