Z wiekiem zmieniają się rysy twarzy, ponieważ skóra wiotczeje i zaczyna opadać, przez co zatraca swój dawny kontur. Kobiety, które nie mogą się pogodzić z upływem czasu, decydują się na chirurgiczne zabiegi odmładzające. Z pomocą przychodzą laser frakcyjny, nici liftingujące, ultradźwięki i peptydy. Na czym polegają te zabiegi?

Jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny poprzez głębokie złuszczanie skóry prowadzi do odnowienia naskórka, spłycenia blizn i usunięcia przebarwień. Jednym z zabiegów, który wykorzystuje technikę frakcyjną, jest Clear Lift. Podczas zabiegu stosuje się kilka końcówek głowicy lasera w zależności od zasięgu działania: pierwsza dociera w głąb skóry, a kolejne przenikają płycej.

Jak działają nici liftingujące?

Nici liftingujące tworzą rusztowanie do podwieszania skóry. Niektóre się wchłaniają (PDO po 9 miesiącach, a hialuronowe ‒ po 12-18), inne nie.

Aby wprowadzić do skóry nici hialuronowe, należy najpierw ją znieczulić, po czym nakłuć z boku twarzy. Przez nakłucie wprowadza się tępo zakończoną igłę (mikrokaniula), za pośrednictwem której aplikuje się preparat kwasu hialuronowego. Efekt w postaci zniwelowania „chomików‟, spłycenia bruzd nosowo-wargowych i uniesienia policzków jest natychmiastowy.

Jak działają ultradźwięki?

Ultradźwięki podgrzewają tkanki znajdujące się na różnych głębokościach od naskórka, a tym samym stymulują przebudowę włókien kolagenowych. Najpierw są one naciągane, a później zostają wytworzone nowe włókna, które zastępują te uszkodzone i mniej elastyczne. Jednocześnie dochodzi do obkurczenia komórek tłuszczowych, co redukuje „chomiki‟ i drugi podbródek.

Jednym z urządzeń, które wykorzystuje fale ultradźwiękowe, jest Ultraformer III. Podczas zabiegu kilkakrotnie przykłada się do kości żuchwy końcówkę, która wytwarza ultradźwięki. W efekcie dochodzi do podgrzania tkanek na głębokości najpierw trzech milimetrów, a następnie półtora milimetra. Po zabiegu z czasem zanikają „chomiki‟ i drugi podbródek, a owal twarzy ulega odmłodzeniu.

Jak działają peptydy?

Peptydy to związki organiczne zbudowane z kilku aminokwasów, które tworzą łańcuchy proteinowe. W zależności od ustawienia aminokwasów w łańcuchu, peptydy działają na skórę w różny sposób. Jednym z zabiegów wykorzystujących peptydy jest Zastrzyk energii, który polega na naniesieniu na oczyszczoną i odpowiednio złuszczoną skórę serum z tripeptydem oraz wykonaniu masażu specjalnym kremem. Aby składniki aktywne z kosmetyków zostały lepiej przyswojone przez skórę, nakłada się nią gipsową maskę termoaktywną, która zastyga na twarzy, a tym samym utrwala sekwencję mięśni.